wlewy witaminowe

Czym są kroplówki witaminowe?

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej, towarzyszy nam coraz większy stres, coraz krócej śpimy…To tylko nieliczne cechy człowieka XXI wieku. Mimo lepszego dostępu do medycyny, wciąż nie mamy czasu, aby skupić się na swoim zdrowiu. I dopóki wszystko funkcjonuje prawidłowo, w ogóle nie zajmujemy się tym tematem. Problem pojawia się, gdy w wyniku długotrwałych złych nawyków, nieodpowiedniej diety lub zbyt stresującego trybu życia, zaczynamy czuć się coraz gorzej i podupadać na zdrowiu. Dopiero wtedy szukamy lekarstwa. A przecież wielu schorzeń czy infekcji można uniknąć.

Jak działają wlewy witaminowe?

W skali tygodnia, miesiąca czy roku, warto znaleźć czas na refleksję na temat swojego zdrowia. Można siąść, wyjąć notatnik lub otworzyć aplikację w telefonie i przeanalizować swój tryb życia pod kątem diety, aktywności fizycznej, stresu i ilości snu. Te parametry powinny nam dać odpowiedz, czy organizm ma szansę funkcjonować prawidłowo, czy też przydałoby się mu wsparcie. Coraz bardziej popularnym wsparciem dla organizmu są koktajle witaminowe. Ta metoda polega na dożylnym podaniu do organizmu wybranych substancji, na które jest zapotrzebowanie. Takie kroplówki mają przede wszystkim działanie zapobiegające, ale mogą też wspomagać organizm w powrocie do zdrowia czy walce z chorobą. Poprzez dożylne podanie witamin, te trafiają bezpośrednio do miejsc, gdzie są potrzebne. Nie jesteśmy narażeni na ich straty przez nieodpowiednią obróbkę żywności, czy zbyt długą drogę tych mikroelementów do wybranych narządów.

Jak wygląda podanie kroplówki witaminowej?

Klinika witaminowa, w której zechcemy przyjąć takie koktajle, w pierwszej kolejności skieruje nas na badania krwi. Te sprawdzają ogólny stan organizmu i wskazują, jakie preparaty należy przyjąć, aby wspomóc jego działanie. Wyniki badań konsultowane są przez lekarzy, którzy na ich podstawie dobierają odpowiedni koktajl. Mogą to być koktajle wybrane spośród dostępnych mieszanek, lub takie wykonane pod indywidualne zamówienia. Wlewy dożylne wykonywane są przez pielęgniarkę, zgodnie z zaleceniami lekarza. Takie mieszanki najlepiej przyjmować na czczo, aby nic nie zakłóciło ich wchłaniania. Tak więc do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w żaden specjalny sposób. Samo podanie witamin to około 30 minut.

wlewy witaminowe rodzaje

Kroplówki witaminowe – rodzaje

Klinika witaminowa bardzo często ma bogatą ofertę różnego rodzaju koktajli, które odpowiadają na potrzeby większej części społeczeństwa. Takie koktajle zwykle otrzymują nazwy związane z działaniem witamin po ich przyjęciu. Są wiec kroplówki odmładzające lub odchudzające, są takie energetyzujące lub redukujące stres, ale są też takie dla wybranych grup społecznych. Dużym powodzeniem cieszą się kroplówki dla sportowców. W ofercie są też kroplówki uniwersalne – witaminowe, które wspomagają organizm podczas okresów złego samopoczucia. Dzięki tak bogatej ofercie każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

Kroplówka witaminowa – korzyści

Sceptycy takiego dożylnego suplementowania często pytają, jakie są właściwie efekty stosowania kroplówek? Wszystko zależy od rodzaju podanych witamin. Niektóre kroplówki działają od razu, jak te na leczenie kaca, a na efekty innych trzeba poczekać, ponawiając je regularnie – np. na odchudzanie lub regenerujące. Kroplówki można stosować przy takich schorzeniach jak przeziębienie i grypa, ale będą także terapią uzupełniającą przy nowotworze lub boreliozie. Dużą zaletą takiej metody podawania witamin jest omijanie żołądka, co nie obciąża dodatkowo organizmu. Nie ma właściwie porównania między terapią dożylną, a suplementacją doustną. Ta druga trafia do organizmu w nikłym procencie.

Dla kogo przeznaczone są wlewy z witamin?

Nie ma granicy wiekowej lub osób wykluczonych z możliwości przyjęcia takiej terapii. Oczywiście wszystkie koktajle powinny być przyjmowane dopiero po wykonaniu kompletu badań, który określi zapotrzebowanie na konkretne witaminy. Wlewy witaminowe wspomogą osoby o obniżonej odporności, ale też takie walczące o lepsze samopoczucie, czy o szybszy powrót dla zdrowia. Dlatego też można przyjąć że klinika witaminowa, to miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.