Medycyna estetyczna

kobieta1-350x350

Medycyna estetyczna / regeneracyjna

Fibryna Osocze bogatopłytkowe

Page-8-Image-18-1
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów nasze-go ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie. Do zabiegu potrzebujemy wówczas 4-8 ml osocza.

Kiedy zabieg łączony?

Zabieg łączony stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują̨ bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, koło-rytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej re-generacji i gojenia tkanek po zabiegach. Do zabiegu wypełnienia, regeneracji i rewitalizacji kompleksowo potrzebujemy 4-8 ml oso-cza i 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Kiedy z fibryny bogatopłytkowej?

Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosuje-my, gdy występują̨ znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Do zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny boga-topłytkowej.

Medycyna estetyczna feel good
Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?

W metodzie z wykorzystaniem osocza boga-topłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwal-niają duże stężenia czynników wzrostu.

W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie.

Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej sty-mulują proces naprawczy, dzięki czemu uzy-skujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym,
a jak działa fibryna bogatopłytkowa?

CZYNNIKI WZROSTU
Do tej pory w płytkach krwi wykazano obecność ponad 30 czynników wzrostu.

ROLA CZYNNIKÓW WZROSTU:
-pobudzają procesy regeneracji tkanek
-pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
-wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
-aktywują mezenchymalne komórkimacierzyste

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
Fibryna wraz z płytkami krwi, płytkopochod-nymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną struk-turę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalnia-nia czynników wzrostu, cytokin oraz sku-tecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszko-dzenia ciała.

Czynniki wzrostu oraz komórki macierzy-ste uwalniane z przestrzeni siatki fibryno-wej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek (np. skóry).

girl3
the-syringe-1291129_960_720
Jakie są wskazania do zastosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej?
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • skóra wysuszona, bez napięcia, z oznakami zmęczenia
 • pacjenci poszukujący produktów naturalnych
 • rozstępy i cellulit
 • pacjenci z ryzykiem wystąpienia alergii
 • doskonałe uzupełnienie po zabiegach laseroterapii – skuteczny „opatrunek” po laserze
Na czym polega zabieg ?

Zabieg polega na podaniu osocza i/lub fibryny boga-topłytkowej w miejsce na skó-rze wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:

ETAP I
pobranie krwi. Krewpobierana jest od pacjentaw pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w po-zycji leżącej. Krew pobierana jest z żyły w zgięciu łokcio-wym. Średnia ilość pobranej krwi: 8-16 ml (1-2 probówki ).

ETAP II
otrzymanie osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej. Krew pobrana za pomoca ze-stawu PRP keymed in vivoTMi/lub I-PRF keymed in vivoTM

ETAP III
podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?
 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • sprężysta, nawilżona skóra
 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
 • poprawaukrwienia skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
Osocze poznań
Mężczyzna_Obszar roboczy 1

Które partie twarzy i ciała ostrzykujemy osoczem i/lub fibryną bogatopłytkową?

kobieta_Obszar roboczy 1
Zrzut ekranu 2018-07-05 o 09.04.16
Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest bezpieczny.

Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub re-akcji immunologicznych.

Prawidłowo pobrana i odwirowanakrew oraz poprawnie wykonany zabiegnie niosą ze sobą żadnego ryzyka nie-bezpiecznych powikłań.

Osocze bogatopłytkowe jest prepa-ratem pochodzącym z krwi własnej pacjenta. Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.

Jak przygotować się do zabiegu ?

NAWODNIENIE ORGANIZMU W DNIU ZABIEGU

Pacjent powinen wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.

STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PRZED ZABIEGIEM

Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwza-palnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.

W DNIU ZABIEGU NIE NALEŻY KORZYSTAĆ:

z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego.

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo.

Przygotowanie do fibryny